Bezpieczne resetowanie tonera

Szukając alternatywy oryginalnych tonerów, mamy dość szerokie pole rozwiązań. W przypadku tuszów sprawa jest nieco prostsza. Zdecydowanie rzadziej pojawiają się tu problemy z funkcjonowaniem, a dokładnie startem urządzenia po użyciu zamienników. Jeśli chodzi o toner, kasowanie błędów, które akurat wystąpiły po zastosowaniu zamiennika jest procedurą dla każdego modelu urządzenia inną. Sprawdźmy, jak poradzić sobie z problemem.

 

Jakie zamienniki?

Dość istotną kwestią jest to, by kupować sprawdzone zamienniki. Wbrew przekonaniu, że są gorszej jakości, stanowią bardzo dobrą alternatywę oryginałów. Niemniej jednak muszą być zamiennikami certyfikowanymi. Jakie dokładnie zamienniki w przypadku konkretnego modelu, to najczęściej zadawane pytanie. Tu poleca się korzystać z fachowych porad tematycznie związanych z daną marką urządzenia.

 

Toner regeneracja a reset

Problemy z resetowaniem tonera, po użyciu zamiennika to dość częste trudności. W zależności od typu urządzenia procedura ta wygląda całkiem inaczej. Tego rodzaju wskazówek należy również szukać na tematycznych forach. Po poradę można zwrócić się do firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą zamienników. Co więcej, dość istotne jest to, aby nie dopuszczać do spadku poziomu tonera poniżej określonego poziomu. Właśnie wtedy kartridż zostawia w pamięci systemu urządzenia informację, która później ma wpływ na pojawiające się problemy z  jego startem po użyciu zamiennika.

  1. Mieliśmy w pracy właśnie taki poważny problem, ale dobrze, że procedura już znana.

  2. Do mojego modelu nic konkretnego nie mogę znaleźć 🙁

Zostaw komentarz

Twój email niece będzie publikowany.


*