Drukarka do domowego użytku a koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji drukarek w przedsiębiorstwach są zdecydowanie wyższe od tych domowych. Niemniej jednak przy zakupie urządzenia do domu są one równie ważnym kryterium wyboru. Kupowanie sprzętu na oko nie jest dobre. Należy dokładnie przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom. Jedną z nich jest możliwość zakupu tuszów zamienników, które wbrew ogólnemu przekonaniu stanowią w pełni bezpieczne rozwiązanie.

Tania drukarka, czy to się opłaca?

Kupując urządzenie do drukowania do domowego użytku, zwracamy uwagę na jego cenę. Niekoniecznie droga drukarka będzie oznaczała najlepszą jakość wydruku. Zresztą nie do końca najlepsza jest nam w domu potrzebna. O wiele ważniejszym kryterium jest to, by nasza tania drukarka nie była modelem, do którego trudno będzie nam dokupić toner. Napełnianie zasobników w drukarkach to oczywiście kwestia zasadnicza, dzięki której koszty eksploatacji domowych urządzeń ulegają diametralnemu obniżeniu.

Jaką drukarkę wybrać?

Sprawdźmy teraz opłacalność naszego wyboru. Wybierając laserowy model drukarki, zapłacimy za taką wyższą cenę niż za drukarkę atramentową. Na toner, jak i jego zamienniki będziemy musieli wydawać większe kwoty niż za tusz. Tu jednak nie pojawią się problemy z zasychającym tuszem, a druk okazuje się być bardzo precyzyjny i szybki. W przypadku drukarek atramentowych mamy możliwość zakupu urządzenia w bardzo atrakcyjnej cenie. Tu jednak dużym kłopotem jest zasychający tusz w urządzeniu, które jest rzadko używane.

  1. Laserowa mi w domu niepotrzebna.

  2. Napełniam toner i jest taniej 🙂

Zostaw komentarz

Twój email niece będzie publikowany.


*