Jaka drukarka atramentowa czy laserowa?

Drukarki to urządzenia potrzebne w biurach, miejscach pracy, jak również w domu. Jaką wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto mierzy się z zakupem tego oczywiście koniecznego sprzętu. Na rynku znajdziemy szeroki wybór różnorodnych modeli. Konkretna decyzja co do jednego z nich uwarunkowana jest kilkoma istotnymi kryteriami. Sprawdźmy je.

Atramentowe a laserowe

Najważniejszą zaletą drukarek atramentowych jest oczywiście cena urządzenia. Wiadomo, że do użytku domowego niekoniecznie potrzebna nam drukarka laserowa. Niemniej jednak to właśnie ona ma o wiele większe możliwości od atramentowych urządzeń. Przy wyborze konkretnego rodzaju drukarki, warto kierować się również tym, że tusze do drukarek są tańsze od tonerów. Jeśli więc oszczędności są naszym głównym kryterium wyboru, w odpowiedzi pojawia się drukarka atramentowa.

Co wybrać do biura?

 W biurach najważniejsza jest prędkość wydruku. W zależności od rodzaju naszej działalności być może będziemy potrzebowali szerszych możliwości co do jakości wydruku. Wówczas warto wybrać któryś z laserowych modeli. Nie zapominajmy, że tak samo jak w przypadku atramentówek, drukarki laserowe wykorzystujące toner dzięki jego resetowi mogą korzystać z zamienników o wiele tańszych, a równie dobrych i jakościowych. W przypadku biur, które szukają oszczędności bez rezygnowania z najwyższego standardu w zakresie jakości wydruku to bardzo ważna kwestia. Decydując się jednak na zamiennik, konieczne jest sprawdzenie certyfikatów danej oferty.

  1. Laser w biurze to podstawa

  2. Najtańsza laserowa drukarka? Ktoś coś w temacie?

Zostaw komentarz

Twój email niece będzie publikowany.


*