O zamiennikach tuszów i tonerów słów kilka

Obecnie bez najmniejszych problemów tego typu zakupu dokonamy również online. To najwygodniejszy sposób jeśli szacunkowy poziom toneru do drukarki oznajmia, że czas napełnić kartridż. Możemy zdecydować się na oryginalny toner lub zamiennik. Sprawdźmy, czy jest jakaś diametralna różnica pomiędzy tymi możliwościami.

 

Sprawdzone zamienniki tonerów nie są złe

Co znaczy sprawdzone? Z całą pewnością są to oczywiście tonery produkowane fabrycznie z zupełnie nowych komponentów. Niższa cena oznacza w tym wypadku tylko jedno, a dokładnie fakt, że nie są to tonery sygnowane renomowaną marką. Takie jednak możemy sprawdzić na własną rękę, oczywiście po uprzednim zapoznaniu się ofertą i opiniami o danej produkcji. Najważniejsze przy zakupie toneru zamiennika  jest sprawdzenie ich certyfikatów, jak na przykład ISO. Warto zdać się na oferty firm, które na rynku funkcjonują od dłuższego czasu.

 

Czy korzystać z zamienników?

Jak widać z zamienników tonerów z powodzeniem można korzystać. Wystarczy dobrze zapoznać się z ofertą danej firmy, sprawdzić opinie o niej, najważniejsze certyfikaty, by mieć pewność co do jakościowego produktu. Jak w każdej innej branży, tak i tutaj zamiennik nie musi być produktem gorszej jakości. Jego wydajność i jakość jest zwykle porównywalna z oryginałami. Co więcej, decydując się na taki wybór, zapłacimy nawet połowę mniej. Jeśli chodzi o sam wydruk to on również nie należy do gorszych, niż gdyby był wydrukiem z drukarki z oryginalnym tonerem.

  1. Też tak sądzę 🙂

  2. A ja nadal mam obawy, czy korzystać z zamienników 🙁

Zostaw komentarz

Twój email niece będzie publikowany.


*