Taniej za tusz nie znaczy gorzej

Czy warto kupować tanie tusze do drukarek? Jak wiadomo, regularna wymiana całego kartridża pomimo choćby atrakcyjnej jego ceny to wysokie koszty eksploatacyjne. W przypadku częstego używania urządzenia mogą okazać się kosztami przerastającymi nasz budżet. Tańsza alternatywa wbrew ogólnemu przekonaniu nie jest zła. Sprawdźmy, co w tej kwestii warto wiedzieć.

Jakie parametry tuszów zamienników?

Najważniejszym parametrem, którym warto kierować się przy zakupie zamiennika jest pojemność pojemnika z tuszem. Jeśli akurat znajdziemy dla swojego modelu wydajny zamiennik, czyli oferowany w większej niż tradycyjnej pojemności (10-12ml), to świetnie. Koniecznie musimy znaleźć też informację dotyczącą typów drukarek, dla których adresowana jest dana alternatywa oryginalnego tuszu.

Popularne tanie tusze

Taniej za tusz nie znaczy, że będzie to tusz gorszej jakości. Jeśli chodzi o tusze do drukarek oferowane przez alternatywne marki, to są one równie dobre co renomowanych firm. Na rynku znajdziemy wiele zamienników. Niemniej jednak przed zakupem konkretnego produktu porównanie kryteriów wyboru jakimi są nie tylko cena, ale też wydajność i renoma marki to konieczność. Warto znaleźć sprawdzone forum tematyczne, gdzie użytkownicy danych zamienników dzielą się informacjami na temat ich eksploatacji. Tanie tusze są obecnie bardzo popularnie wybierane. Umożliwiają uzyskanie jakościowego wydruku tak samo, jak oryginały. Tutaj płacimy jednak za nie nawet o połowę mniej. Jak widać to bardzo opłacalne rozwiązanie.

  1. Korzystam z zamienników i nie narzekam.

  2. Będę musiał spróbować, bo koszt zaczyna mnie poważnie przerastać.

Zostaw komentarz

Twój email niece będzie publikowany.


*