Toner i tusz. Co warto wiedzieć?

Świat druku umożliwia nam coraz więcej rozwiązań. Nawet w domowych warunkach możemy korzystać z profesjonalnego wydruku, kupując któreś z jakościowych urządzeń z górnej półki. Przed zakupem drukarki należy dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania. Jeśli nie wiesz co to toner, tusz czy kartridż, chcesz dowiedzieć się więcej w temacie materiałów eksploatacyjnych, przeczytaj artykuł.

Tusze do drukarek 

Kupując drukarkę atramentową, naszym regularnym zakupem będzie tusz. Jeśli okaże się on zbyt drogi w aspekcie budżetu, możemy zdecydować się na zamienniki tuszów. Regeneracja to usługa, z którą będziemy musieli być za pan brat. Znalezienie konkretnej dobrej firmy zajmującej się napełnianiem kartridżów nie stanowi problemu. Czytamy opinie, porównujemy ich cennik i już. W drukarkach atramentowych spotkamy się z dwoma rodzajami tuszów: pigmentowym oraz barwnikowym.

Tonery do drukarek laserowych

Nowoczesne urządzenia laserowe wykorzystują tonery, którym jest dokładnie barwny proszek znajdujący się w środku kasety. To on w czasie drukowania przekształcamy jest przez urządzenie na tekst oraz grafikę. Wybierając drukarkę laserową, zmuszeni jesteśmy do zakupu tonerów. Oczywiście i w tym wypadku mamy możliwość obniżenia kosztów eksploatacji, kupując na przykład toner w butelce. Co istotne, koniecznie musimy znaleźć pewnego dystrybutora, którego jakości oferowanego materiału eksploatacyjnego będziemy mogli zaufać bez najmniejszych obaw. Jak widać koszty można zredukować bez różnicy na wybór urządzenia.

  1. Do każdego tuszu są zamienniki?

  2. Dla chcącego nic trudnego 🙂

Zostaw komentarz

Twój email niece będzie publikowany.


*